آخرین خبرها
خانه » شهرضا » علمای شهرضا » حجت الاسلام و المسلمین محمد حسن رهایی

حجت الاسلام و المسلمین محمد حسن رهایی

رزابی

 

 حجت الاسلام و المسلمین محمد حسن رهایی

 

نام و نام خانوادگی: محمد حسن رهایی

محل تولد: شهرضا

نام پدر: غلامحسین

تاریخ تولد: 1346

سال شروع تحصیل: 1361

شغل فعلی: طلبه

محل سکونت فعلی: شهرضا

سابقه تدریس: علوم قرآنی در مدارس علمیه حقانی و معصومیه قم، مدارس علمیه شهرضا، دانشگاه آزاد مجلسی و شهرضا، مدرسه القرآن شهرضا

 

سوابق تحصیلی:

حقیر در بهار سال 1346 در خانواده ای مذهبی متولد شدم. تحصیلات ابتدایی و راهنمایی را در شهرضا به پایان رسانده و در سال 1361 وارد حوزه علمیه شهرضا شدم. دروس مقدماتی را تا کتاب «مغنی اللبیب» در شهرضا گذراندم و سپس در سال 1364 وارد حوزه علمیه قم شدم.

دروس سطح را نزد استادانی چون آیت الله اعتمادی، شب زنده دار، صلواتی و استادی گذراندم و در همان زمان به واسطه علاقه فراوان به علوم قرآنی به دوره های تربیت معلم قران کریم راه یافته و طی دو سال و نیم، سه دوره تجوید، صوت و لحن و اختلاف قرائات را نزد استاد بزرگوارم حجت الاسلام محمدرضا شهیدی گذراندم و در عین حال در مدارس معصومیه و حقانی و دانشگاه آزاد اسلامی مجلسی و شهرضا، بنابر دعوت، مشغول تدریس تجوید و علوم قرآنی شدم.

پس از اتمام دروس سطح، همزمان با حضور در درس خارج فقه و اصول آیت الله میرزا جوادآقا تبریزی(ره)، در درس تفسیر آیت الله جوادی آملی(حفظه الله) شرکت می کردم.

در اوقات فراغت، به مدت دو سال با شرکت در کلاس استاد گرامی حجت الاسلام محمدجواد محمدی گلپایگانی، در موسسه باقرالعلوم قم با زبان فرانسه آشنایی پیدا کردم.

در سال 84 بنابر درخواست علما و اساتید بزرگوارم در شهرضا به خدمت در سازمان تبلیغات اسلامی مشغول شده و تا کنون افتخار خدمت رسانی فرهنگ دینی در مجموعه مساجد، هیئات مذهبی، و جامعه قرانی شهرستان را داشته و از خداوند متعال طلب عاقبت نیک دارم.

جوابی بنویسید

ایمیل شما نشر نخواهد شد.خانه های ضروری نشانه گذاری شده است. *

*

width:100%" rows="7">